Anunturi
Colindatori la SC URBIS SA
Postat: Joi, 19 Decembrie 2013 ora 01:11
PROGRAMUL SPECIAL in data de 25.12.2013 și 01.01.2014
In data de 25.12.2013 respectiv 1.01.2014 autobuzele si troleibuzele SC URBIS SA vor circula astfel:
LINIA 1
Ore plecare E.P.Săsar – 9:00; 11:00; 13:00; 15:00; 16:30
Ore plecare Bif. Baraj - 9:40; 11:40; 13:40; 15:40; 17:10
LINIA 3/11
Ore plecare URBIS - 8:40; 10:40; 12:40; 14:40; 16:40
Ore plecare UNIC - 9:00; 11:00; 13:00; 15:00; 17:00
LINIA 4
Ore plecare Dorna - 9:00; 11:00; 13:00; 15:00; 17:00
Ore plecare Grănicerilor – 9:20; 11:20; 13:20; 15:20; 17:20
LINIA 8
Ore plecare Dorna - 9:00; 11:00; 13:00; 15:00; 16:30
Ore plecare Flotatie Baia Sprie – 9:40; 11:40; 13:40; 15:40; 17:10
LINIA 51 (Troleibuz)
Ore plecare URBIS - 9:00; 11:00; 13:00; 15:00; 17:00
Ore plecare REAL - 9:25; 11:25; 13:25; 15:25; 17:25
LINIA 18 (IMMUM-FIRIZA)
Ore plecare IMMUM – 10:00; 12:00; 14:00; 16:00; 18,10.
Ore plecare Firiza - 10:30; 12:30; 14:30; 16:30; 18:40.
Ultima cursă de pe linia 18, va pleca din Gara CFR la ora 18:00.
Urăm tuturor călătorilor Sărbători Fericite!
Postat: Joi, 19 Decembrie 2013 ora 01:08
Programul autobuzelor şi troleibuzelor în perioada sărbătorilor
Pe durata sarbatorilor de iarna, autobuzele SC URBIS SA vor circula dupa urmatorul program:
23.12.2013 - Program de zi lucrătoare.
24.12.2013 - Program de zi lucrătoare. Ultimele autobuze şi troleibuze vor pleca de la dispecerate la ora 20.00.
26.12.2013 – Programul unei zile de duminică.
27.12.2013 - Programul unei zile de sambătă.
28.12.2013 - Programul unei zile de sambătă.
29.12.2013 - Programul unei zile de duminică.
30.12.2013 - Program de zi lucrătoare.
31.12.2013 - Program de zi lucrătoare. Ultimele autobuze şi troleibuze vor pleca de la dispecerate la ora 20.00.
02 .01.2014 - Programul unei zile de duminică.
Din data de 03.01.2014 se revine la programul normal.
Urăm tuturor călătorilor Sărbători Fericite şi La Mulţi Ani!
Postat: Joi, 19 Decembrie 2013 ora 01:02
Autobuzul lui Mos Craciun
In perioada 21.12.2013- 31.12.2013 prin municipiul Baia Mare va circula AUTOBUZUL lui MOȘ CRĂCIUN pus la dispoziția copiilor de către Primăria Municipiului Baia Mare ii SC URBIS SA
IMPORTANT
Indicatoarele statiilor de autobuz prin care va trece MOȘ CRĂCIUN vor fi marcate ii vor avea inscrise orele aproximative de trecere a autobuzului prin stațiile respective.
Toți copiii sunt invitați să se plimbe gratuit cu autobuzul lui MOȘ CRĂCIUN.
Traseul lui MOS CRACIUN:
Gold Plaza (str. Victoriei) - str. Victoriei – b-dul. Republicii - Spitalul Judeţean - Meda - Semilunã - Gara C.F.R – b-dul. Traian - Sala Sporturilor – b-dul. Unirii - str. Grănicerilor – b-dul. Republicii – b-dul. Unirii – Piața Revoluţiei – Piața Millenium (Orăşelul Copiilor) – Stadion – Energoterm - Magazin Maramureş - b-dul. Unirii – b-dul. Traian - Gara C.F.R - Semilună - Meda – Gold Plaza.
MOȘ CRĂCIUN va pleca in cursa de la Gold Plaza (str.Victoriei) pe acest traseu la orele:
11.00 ; 13.00; 15.00.
In data de 25.12.2013 Autobuzul lui MOȘ CRĂCIUN nu va circula.
|
|
Postat: Marti, 17 Decembrie 2013 ora 04:58
Curse de sezon spre Cavnic si Suior
|
PROGRAMUL
Autobuzului lui Moi Crăciun
pe traseele Baia Mare - Șuior ii Baia Mare - Cavnic
incepand din 20.12.2013
Autobuzele de pe traseul Baia Mare - Șuior ii Cavnic vor circula zilnic in intervalul 20.12.2013 – 07.01.2014, cu excepția zilelor de 25.12.2013 ii 01.01.2014 .
Deoarece in data de 24.12.2013 complexul Suior nu are program, in aceasta zi autobuzul nu va circula spre Suior, ci numai spre Cavnic.
|
Cavnic
Ore plecare din Baia Mare, Piața Millenium
8:00 ; 12:00; 18:00.
Ore plecare din Cavnic
9:00; 13:00; 19:00
Statie intermediara:
Lidl Baia Sprie
Centru Cavnic
Partia de ski Roata si Icoana
|
|
|
Șuior
Ore plecare din Baia Mare, Piața Millenium
10:00; 14:00; 20:00.
Ore plecare din Șuior
10:30; 14:30; 20:30
Statie intermediara:
Lidl Baia Sprie
Complex Suior
|
Cele doua trasee au fost introduse pentru iubitorii sporturilor de iarna.
Postat: Marti, 17 Decembrie 2013 ora 04:40
Deviere liniile 3/11, 4, 9.
In intervalul SÂMBĂTĂ 30.11.2013, ora 10:00 – LUNI 02.12.2013, ora 12:00, datorită manifestărilor care se desfăioară in Piața Millenium, se deviază circulația autobuzelor de pe liniile 3/11, 4 ii 9 de pe str. Cloica pe str. Horea – str. Oltului – str. V. Lucaciu – str. Industriei – Stadion, respectiv str.Griviței pentru linia 9. Se suspendă stațiile Piața Millenium ii Piața Minelor (tur).
Postat: Vineri, 29 Noiembrie 2013 ora 11:14
Orar de trecere a autobuzelor prin statii
Pentru o mai buna informare a publicului calator au fost amplasate in principalele statii indicatoare cu programul de trecere a autobuzelor si troleibuzelor prin aceste statii.
Va rugam sa intelegeti ca, in functie de trafic pot sa apara neconcordante de plus, minus 2-3 minute intre orele inscrise pe program si trecerea efectiva a autobuzelor prin statii. Va multumim pentru intelegere
Orar Piata Revolutiei - zile lucratoare
Orar Piata Revolutiei - zile nelucratoare
Postat: Miercuri, 25 Septembrie 2013 ora 03:43
In perioada joi 26.09.2013 ora 8:30 – luni 30.09.2013 ora 16:00 se deviază autobuzul de pe linia 40 (METRO) de la intersecția b-dului Unirii cu b-dul Republicii pe b-dul Republicii – b-dul Traian.
Se suspendă stațiile: Hotel Mara ii Ursus. Se pot utiliza stațiile: Liceul Sportiv ii Vlad Țepei de pe b-dul Republicii.
Postat: Luni, 23 Septembrie 2013 ora 06:07
Cursa speciala de Sarbatoarea Castanelor
In perioada Sărbătorii Castanelor in zilele de vineri 27.09., sambătă 28.09. ii duminică 29.09.2013, la ora 24:00, va porni din Piața Revoluției un autobuz special pe traseul Piața Revoluției - IMMUM – Cartier Ferneziu – Cartier Firiza.
Postat: Luni, 23 Septembrie 2013 ora 02:25
Modificare program Linia 18
Incepand cu data de 26.08.2013, in zilele lucratoare, autobuzul de pe linia 18 va avea plecarea din statia Gara CFR la ora 14,20 in loc de 14,30 iar de la IMMUM la ora 14,35 in loc de 14,45.
Postat: Miercuri, 21 August 2013 ora 05:02
|